Vinný sklep Únětice
VINNÝ SKLEP ÚNĚTICE NAŠE VÍNA FOTOGALERIE KDE SE NACHÁZÍME KONTAKTY

Alibernet
odrůda byla vyšlechtěna křížením odrůd Alicante Bouschet a Cabernet Sauvignon, původem je z Ukrajiny. Pěstuje se hlavně pro vynikající obsah barviva jako tzv. barvířka. Víno má velmi intenzivní, tmavě červenou barvu. Svou vůní připomíná černý rybíz a v chuti je drsnější, travnaté.
Víno Alibernetu je vhodné k pokrmům ze zvěřiny.

André
nová odrůda vyšlechtěná křížením Svatovavřineckého a Frankovky ve Velkých Pavlovicích. Začíná se rozšiřovat pro své dobré pěstitelské vlastnosti i kvalitní vysoce barevné víno. Blíží se svým charakterem jižním vínům.
Podává se k různým úpravám tmavého a uzeného masa, vhodné je také k tvrdým sýrům.

Cabernet Moravia
odrůda vyšlechtěná v Moravské Nové Vsi na jižní Moravě, kříženec Zweigeltrebe a Cabernet Franc. Barva vína až purpurově červená, vůně většinou cabernetová (černý rybíz nebo borůvky), v chuti výrazná tříslovina, víno bývá velmi hutné.
Podává se k masitým jídlům s kořeněnými omáčkami a k tučným sýrům.

Cabernet Savignon
V současné době nejmódnější modrá odrůda, pochází z Francie. Barva je tmavě granátová, vůně typická černorybízová. Chuť je mohutná s dlouhotrvajícím dojmem, kořenitá, u mladých vín silně tříslovitá, u vyzrálých hebce sametová. Můžeme v ní objevit černý rybíz, třešně, ostružiny, olivy, cedrové dřevo, marmeládu, hořkou čokoládu, eukalypt, tuhu, mentol.
Velmi dobře doprovází masitá jídla, zejména jehněčí pečeni, bifteky, krůtí maso nebo jídla s kořenitými omáčkami.

Frankovka
původ není přesně znám. Bývala rozšířena v Rakousku a Německu, v minulosti u nás, v současné době je pro své horší pěstitelské vlastnosti vytláčena Svatovavřineckým. Víno světločervené barvy až ohnivé, jemnou kyselinkou. Patří mezi tvrdší červená vína.
Podává se ke zvěřině, k výrazně kořeněným tmavým masům, sýrům s ušlechtilou plísní.

Modrý Portugal
původ z Portugalska nebyl potvrzen, ve větší míře se pěstuje v Dolním Rakousku a Maďarsku. Víno je lehké granátové barvy s jemnými kyselinami a tříslovinou.
Výborně uplatní své nevšední vlastnosti ve spojení se zvěřinou, například zajícem na divoko. Nezklame ovšem ani v případě, že jej podáme k drůbežímu masu nebo sýrovému nářezu.

Neronet
Mladá odrůda, vyšlechtěná na Moravě, patří mezi tzv.barvířky. Jsou to odrůdy, které mají tmavočerveně zbarvenou šťávu i dužninu bobulí. Barva vína je velmi tmavě červená s modravými záblesky. Vůně jemná. Chuť plná s výraznější strukturou tříslovin. Ve vůni i chuti můžeme hledat černý rybíz, višňový kompot, kabernetový charakter.
Doporučuje se k různým úpravám těstovin a k přírodně upraveným masům.

Rulandské modré
pochází z Francie, u nás málo rozšířená odrůda pro menší úrodnost. Víno je barvy červené s cihlově rubínovým odstínem. Vůně i plnost vynikne až po několikaletém dozrávání, kdy připomíná vůni mandlí a chuť je květnatá, harmonická, velmi ušlechtilá.
Hodí se k jemným úpravám zvěřiny a tmavých mas, také k jemným typům ušlechtilých sýrů.

Svatovavřinecké
původ není znám, je rozšířené v Rakousku a také u nás je nejrozšířenější modrou odrůdou pro vysoké sklizně a menší náročnost na pěstování. Dává tmavě červené až rubínově červené víno s jemnou svěží vůní a plnou až sametovou chutí. Připomíná povidla až černý rybíz. V dobrých ročnících dosahuje vynikající lehké chuti a harmonickým poměrem kyselin a tříslovin.
Hodí se ke zvěřině, uzenému masu, k výrazně kořeněným úpravám vepřového, husy nebo kachny.

Zweigeltrebe
je rakouský kultivar vyšlechtěný F. Zweigeltem v Klosterneuburku křížením Frankovky a Svatovavřineckého. Poskytuje velmi pravidelné a vysoké sklizně. Víno tmavě červené barvy s menším obsahem tříslovin.
Hodí se k bohaté masité stravě - bažantu, koroptvi, biftekům a jemným tvrdým sýrům.


  PRODEJ VÍN

  BÍLÁ VÍNA

  ČERVENÁ VÍNA
 (c) 2004 - 2021 SMART, s.r.o.